Co nám brání ve cvičení?

27. february 2014 at 20:00 | Arya |  Fitness
Každý z nás si někdy řekl: "Tak, a začnu cvičit!" Ale všichni víme, jak obtížné je se k tomu dokopat. Proto jsem si položila zákeřnou otázku:

Ano, pro někoho je cvičení nudné, bolestivé a nepříjemné, a proto se vám do této aktivity nechce. I při cvičení však platí, že bez práce nejsou koláče. Pokud chcete mít hezké tělo, musíte pro to něco udělat a ne o tom pořád jenom mluvit. Chce to změnit své návyky a i když to zpočátku bude těžké, musíte vytrvat. Brzy zjistíte, že cvičení má jen samé výhody.


Musíte přijmout fakt, že motivace ke cvičení nepřijde sama. Musíte na ní pracovat. Když budete na chuť na cvičení jenom čekat, vězte, že sama nepřijde. Je potřeba, abyste pohnula nejen svým tělem, ale i svou myslí.
Stanovte si jasný cíl. Nestačí si říct, že budete cvičit. Cvičení si do předu pečlivě naplánujte. Nejdřív zkuste cvičit ob den a postupně přidávejte a přidávejte.


I já občas zanedbávám cvičení, protože si prostě řeknu, že nemám čas. Ale je to blbost! Možná, že nemám čas chodit pravidelně do posilovny, ale když si najdu čas na koukání na televizi nebo čtení knížky, můžu si najít čas i na cvičení. Když už opravdu nestíhám a nechci se pouštět do zdlouhavého cvičení podle různých videí, stačí mi deset minut dělat dřepy, sedylehy a sklapovačky.
Určete si priority. Pokud chcete cvičit, musíte být ochotny něco pro to obětovat. Budete se odpoledne dívat na film, nebo si radši půjdete zaběhat nebo se projít?


Zdá se vám, že sice cvičíte, ale vaše námaha nemá žádné účinky? Položte si zásadní otázku: "Děláte to správně?"
To, že cvičíte, přece ještě neznamená, že zhubnete. Pokud necítíte námahu anebo pokud se nezpotíte, tak je to vlastně zbytečná ztráta času.
Cvičte dostatečně tvrdě. Po cvičení byste měla být unavená, zpocená, ale díky endorfinům velmi šťastná.
Postupně zvyšujte zátěž. Pokud jste cvičení ze začátku zvládala jen tak tak a teď to zvládáte bez problémů, zvyšte tempo, počet opakování a prodlužte dobu cvičení.
Dělejte si zápisky. Pořiďte si nějaký deníček a před začátkem cvičení se zvažte a změřte své proporce. Samozřejmě si poznamenejte i datum. Měření a vážení opakujte každé dva týdny a brzy uvidíte, jestli má vaše cvičení nějaké výsledky.


Každému se stane, že jste ze začátku poctivě cvičila, ale postupem času jste to začala flákat. Říkáte si, proč vlastně cvičíte a máte špatné svědomí z toho, že jsme povolila.
Pokud jste cvičení vypustila, nic si z toho nedělejte, to se může stát každému.

Důležité je udržet si tempo. Máte tendenci přepálit začátek? Nejdřív jste plná nadšení a do cvičení se vrháte po hlavě, ale právě tohle tempo vás může rychle unavit. Nepřehánějte to, abyste příliš brzy neskončila.
Buďte ráda za každé cvičení. Proč? Protože děláte něco užitečného sama pro sebe.
Za měsíc si změny všimnete sama, za dva měsíce si jí všimnou i vaši přátele i celé okolí.


Pamatuj si, že začít je nejobtížnější! Ale jakmile jednou začnete, vytvoříte si nové návyky, automaticky se začnete chystat na cvičení a budete se těšit. Ten skvělý pocit při cvičení za tu námahu stojí, že?
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nikol Nikol | Web | 27. february 2014 at 20:22 | React

no..slabost.. je to spíš takový moje prokletí :D už se to stalo 3x a pokaždý to s tou mojí kapelou to pak šlo do háje :( navíc - basáci jsou mnohem lepší :) jsou citlivý, pozorný, snílci, milý, i když trochu uzavřený. Bohužel si vždycky všimneš spíš kytaristy protože basák ,,není (obrazně řečeno) tolik slyšet" jinak ti přeju spoustu nápadů pro psaní, však ty už nějakou můzu najdeš :) A s tím cvičením - mi povídej. Rotoped stojí ani ne metr ode mě a já místo toho dřepím tu a vymlouvám se 8-O

2 Cleo Cleo | Web | 1. march 2014 at 10:41 | React

Já chodím téměř každý týden do posilky, ale nějak se prostě nemůžu odhodlat k tomu něco dělat, když mě někdo pozoruje. Ale tohle léto chci začít chodit běhat, takže snad se mi podaři být trošku dobrá alespoň tom běhu.

3 iDied iDied | 1. march 2014 at 17:08 | React

zajímalo by mně proč to všichni berou tak, že prostě musí cvičit...

4 Arya Arya | Web | 1. march 2014 at 17:27 | React

[3]: Je to zdraví prospěšný, máš dobrý pocit a hezkou postavu. Tři věci, pro které stojí za to cvičit. :D :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama