Fantazie- Bujná až moc

25. february 2014 at 15:01 | Arya |  Recenze filmů
Tetička Wikipedie tvrdí, že fantazie je rozvinutá představivost či obrazotvornost, silně uvolněná od všech zkušeností. Líp bych to nevyjádřila. Pro mou maličkost je fantazie důležitou součástí života. Nedokázala bych bez ní žít. Někomu můžu připadat jako snílek, ale všechno, co slyším nebo vidím, si musím hned v duchu představit. No, někdy to zajde až moc daleko.
Možná už začínám být paranoidní z těch hororů, na které pořád koukám, ale není se čemu divit. Když jde člověk dva kilometry domů a navíc po tmě, ná právo na strach každý. Bydlím ve vesnici, ve které nesvítí každá druhá lampa a některé jen strašidelně blikají (jako by se blížil duch a jeho energie rušila lampu :DD), pokažné, když kolem nich projdu.
Vždycky si do uší strčím sluchátka a co nejrychleji pádím domů, ale občas (Většinou den po tom, co kouknu na něco strašidelného) mám pocit, že mě někdo nebo něco sleduje a každou chvíli z keře vyskočí démon nebo vlkodlak. Samozřejmě za to může moje bujná fatazie, která věří v nadpřirozeno, a v takovýchto situacích začíná pracovat na plné obrátky.
Možná (určitě) to zní blbě, ale dokážu si některé věci představit tak jasně, že donutím sama sebe, abych se bála.
Velký vliv má moje fantazie i na sny, které se mi zdají tak živé a skutečné. Nedávno se mi zdálo, že naši sousedé se pokusili zabít celou mojí rodinu a mě jediné se povedlo utéct. Běžela jsem strašně daleko, strašně jsem se bála, že mě chytnou a cítila jsem se strašně beznadějně. Že je to sen jsem si uvědomila až když na mě kámen, co ležel na silnici začal mluvit. :// Zvláštní je, že si většinou uvědomuju, že jenom spím a to kolem není skutečné, ale když se v noci probudím, stejně se rozhlížím, jestli do okna nenahlíží soused s vražedným pohledem. :D :D
Nevím, jestli je bujná fantazie dobrá nebo ne, já jí každopádně povařuju za moje velké plus. Bez ní bych byla obyčejná nudná postavička, která ničím nevybočuje z davu. Myslím, že se v budoucnu bude ještě hodit, když mám být tou slavnou spisovatelkou. :)) Inspiraci si nejčastěji čerpám právě ze snů. :))

~ A co vy? Máte bujnou fantazii? Považujete to za klad nebo spíš za hloupost, co lidi jenom zdržuje? :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Cleo Cleo | Web | 25. february 2014 at 19:28 | React

Těžko říct, jestli mám bujnou fantazii. Spíš bych řekla, že moc ne, a docela mě to trápí. Já na všechno musím jít z takovýho toho vědeckýho hlediska, abych něco vymyslela. :D Obdivuju lidi s bujnou fantazií, ale když jde člověk v noci tmou, asi to není moc výhra. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement